Uwielbiam publikować artykuły, natomiast zdaję sobie sprawę, że słowo pisane ma pewne ograniczenia. Nagrywanie podcastów jest dla mnie bardzo intymną formą przekazu, dzięki której mogę pozwolić sobie na znacznie więcej dygresji oraz upewnić się, że to, co mówię, wybrzmiewa zgodnie z moimi intencjami.

Obecnie prowadzę dwa podcasty:

nat & seks | NSFW

Podejrzewam, że jeśli wziąć pod uwagę datę publikacji pierwszego odcinka, nat & seks to najstarszy polski podcast o seksie, który miał swoją premierę w 2017 roku. Z tego powodu uważam się za OG sekspertkę!

Hasło przewodnie podcastu to: „Życie jest zbyt kótkie na kiepski seks” i ono właśnie przyświeca mi, gdy opowiadam o różnych aspektach przeżywania swojej seksualności, jak i tworzenia relacji. W podcaście obalam też mity, które nie sprzyjają harmonijnej relacji z seksem, m.in. dotyczące tzw. uzależnienia o seksu czy orgazmu pochwowego, oraz podpowiadam, jak urozmaicić życie seksualne.

Większość odcinków nagrywam solo, natomiast w historii podcastu zrobiłam m.in. crossover z Vingardium Grubiosa oraz nagrałam rozmowę o wazektomii w Polsce z udziałem Dariusza, który ten zabieg przeszedł.

Posłuchaj najnowszego odcinka:

Dziewczyny bez kagańca | SFW

Dziewczyny bez kagańca to podcast, który prowadzę w duecie z Martą Soją-Bochenek i jest to mój pierwszy publiczny projekt, który ma niewiele wspólnego z seksualnością. Odcinki to pogłębione rozmowy dwóch dziewczyn na tematy, które nie zawsze są łatwe.

Z Martą gadamy o tym, co nas porusza i uwiera, o naszych kagańcach, aby wspólnie rozprawić się z ograniczającymi nas przekonaniami oraz znaleźć rozwiązania. Poruszyłyśmy m.in. kwestię życia w bańkach, problemy ze stawianiem granic oraz temat żałoby. Podobno niektóre osoby podczas słuchania robią notatki, bo dużo jest w Dziewczynach… momentów „aha!”.

W przeciwieństwie do nat & seksu, spokojnie można włączyć w pracy czy w obecności bardzo młodych osób (do tej pory tylko w pierwszym odcinku zdarzyło mi się przeklnąć).

Posłuchaj najnowszego odcinka:

Obydwa podcasty znajdziesz na Spotify, w Apple Podcasts i na YouTube. Dzięki subskrypcji nie przegapisz najnowszych odcinków!