Potrzebujesz wsparcia w procesie zmiany? Zapraszam!

Jak pracuję?

Nazywam się Natalia Grubizna. W swojej pracy doradczej i terapeutycznej bazuję na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, które łączę z narzędziami z terapii egzystencjalnych, integracyjnej terapii traumy oraz psychoterapii seksualnej (w tym model PLISSIT). Stawiam na proces oparty o informację zwrotną i współpracę – podążam przede wszystkim za potrzebami i oczekiwaniami osób, z którymi pracuję. Nie uważam się za ekspertkę od Twojego życia – podczas sesji wspólnie przyglądamy się Twojej indywidualnej historii i zasobom, które mogą okazać się użyteczne w radzeniu sobie z problemami. Moją misją jest towarzyszenie Ci we wprowadzaniu zmian oraz w podróży ku lepszemu życiu – na Twoich zasadach.

Pracuję wyłącznie z osobami dorosłymi. Prowadzę spotkania indywidualne, dla par oraz polikuł.

Jestem terapeutką w procesie certyfikacji, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej oraz interwizji (superwizji koleżeńskiej).

W czym mogę Ci pomóc

Oto lista wybranych zagadnień, którymi zajmuję się podczas procesów:

 • trudności ze zrozumieniem swojej seksualności
 • trudności z doświadczaniem orgazmu
 • problemy w związku
 • zdrada
 • doświadczenie traumy
 • brak pewności siebie
 • trudności w nawiązywaniu relacji
 • kompulsywne zachowania seksualne
 • nawykowe korzystanie z pornografii
 • obniżone libido i brak ochoty na seks
 • niska samoocena
 • negatywny obraz ciała, który utrudnia przeżywanie przyjemności
 • stres

Nawet jeżeli nie odnajdujesz się w żadnym z powyższych obszarów, wiedz, że podczas pracy ze mną możesz swobodnie porozmawiać na każdy temat.

Dlaczego warto pracować ze mną?

Jestem przyjazna osobom LGBTQIA+. Jako część tej społeczności zdaję sobie sprawę nie tylko z opresji systemowych, ale również dyskryminacji zachodzących wewnątrz marginalizowanych grup. Mam przygotowanie do pracy z osobami ze spektrum aseksualności/aromantyczności oraz osobami interpłciowymi oraz niebinarnymi. Pracując ze mną nie będziesz tracić czasu na tłumaczenie podstawowych i bardziej zaawansowanych pojęć.

Rozumiem kink i BDSM. Nie patologizuję konsensualnych zachowań i dynamik, które są zdrową formą ekspresji seksualnej. Jestem przy tym wrażliwa na nadużycia w ramach alternatywnych form seksualnego wyrażania siebie. Twój kink nie musi być moim kinkiem, abym traktowała go z szacunkiem.

Wspieram nie-monogamię. Możesz liczyć na moje wsparcie, jeśli tworzysz otwarty związek, należysz do społeczności swingersów, identyfikujesz się jako osoba poliamoryczna. Kwestie nie-monogamii nie są dla mnie tematem tabu.

Jestem elastyczna. Każde spotkanie traktuję, jakby było naszym ostatnim, co oznacza, że dokonuję wszelkich starań, aby druga osoba opuściła sesję z poczuciem zyskanego czasu. Rozumiem zmienny grafik, jak i potrzebę stałej pory – terminy spotkań oraz ich częstotliwość w miarę możliwości dostosowujemy do Twojej sytuacji.

Wspieram osoby neuroróżnorodne. Mam doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi w spektrum autyzmu.

Oferuję też wsparcie w języku angielskim. Jeżeli tym języku porozumiewasz się swobodniej niż po polsku lub język angielski jest językiem Twojego związku, możliwa jest również terapia po angielsku.

Swoją wiedzę i umiejętności bezustannie poszerzam na dodatkowych szkoleniach w Polsce oraz zagranicą. Zobacz wybrane certyfiktaty.

Wirtualny gabinet

Sesje odbywają się online, dzięki czemu możesz uzyskać moją pomoc z dowolnego miejsca na świecie. Korzystam z platform Zoom oraz Google Meet. Zdarza się, że podczas spotkań przebywa ze mną w gabinecie pies, co oznacza, że czasem może pojawić się w kadrze lub zachować się po psiemu i na coś szczeknąć. Całe szczęście to drugie nie zdarza się zbyt często.

Terapia niskopłatna i procesy pro bono

Koszt regularnej terapii ze mną to:

 • terapia indywidualna: 120 zł/50 minut – umów spotkanie
 • terapia par: 150 zł/75 minut – umów spotkanie
 • terapia z udziałem 3+ osób: +30 zł za każdą dodatkową osobę/90 minut – kontakt: konsultacje @ proseksualna.pl

Jeżeli skorzystanie z procesu terapeutycznego w pełnej cenie przekracza Twoje możliwości finansowe, możesz umówić się na sesję niskopłatną w cenie 75 zł/50 minut (terapia indywidualna) lub 105 zł (terapia par). Ten rodzaj wsparcia przeznaczony jest m.in. dla osób bezrobotnych posiadających wsparcie finansowe, a także osób o niskich dochodach lub studiujących i obejmuje maksymalnie 24 spotkania, realizowane nie dłużej niż na przestrzeni jednego roku. Obecnie dostępne są 2 takie procesy – jeśli chcesz skorzystać z terapii niskopłatnej, krótko opisz swoją sytuację w mailu: konsultacje @ proseksualna.pl.

W szczególnych sytuacjach oferuję też terapię nieodpłatną (pro bono). Obecnie wszystkie miejsca są już zajęte, natomiast jeżeli ze względu na swoją sytuację potrzebujesz tego rodzaju wsparcia, możesz skontaktować się ze mną, a ja poinformuję Cię, kiedy zwolni się termin.

Konsultacje

Jeżeli interesuje Cię wykupienie jednorazowej konsultacji, możesz zrobić to tutaj. Możesz też skorzystać z opcji wspacia mailowego, które wykupisz pod tym linkiem.