20 seks-wskazówek, których nie znajdziesz w Cosmo

20 seks-wskazówek, których nie znajdziesz w Cosmo

Cosmo próbowało mnie nauczyć, jak stać się żoną ze Stepford, czyli ladacznicą w kuchni, w sypialni i na egzotycznej plaży.

Kto nigdy nie czytał dziewięćdziesięciu dziewięciu seks-wskazówek rodem z Cosmo, ten nigdy nie żył, chciałoby się powiedzieć. Jasne, czasami myślę sobie, że zrobienie czegoś z takiej listy byłoby całkiem gorącym przeżyciem, ale nie wtedy, gdy ma się dziewiętnaście lat i przygodę z poznawaniem własnej seksualności dopiero zaczyna. Niech podniesie rękę ta, które była w tak młodym wieku na tyle samoświadoma, by podobne wskazówki wprowadzać w życie. Moje młodzieńcze życie seksualne byłoby łatwiejsze, gdyby Cosmo i Filipinka serwowały bardziej życiowe rady, na przykład o beznadziejności pierwszych razów czy o tym, że moja wagina wygląda normalnie. Tak jednak nie było, a teraz przynajmniej teraz mam na co narzekać.

Idealne wskazówki wyglądałyby więc tak:

1. Jeżeli decydujesz się na seks, pomyśl, jak zareagujesz, gdy okaże się, że dla drugiej osoby był to jednorazowy akt. Nie robi to na tobie wrażenia? Do boju!

2. Jeżeli nie potrafisz o „tym” rozmawiać – nie rób tego, bo…

3. … komunikacja to podstawa. Gdy oboje potraficie porozmawiać o tym, co lubicie, a czego nie wszystko „dochodzi” łatwiej. Nikt nie jest w stanie czytać w twoich myślach.

4. Każda dziewczynka powinna być choć trochę samolubna. Naucz swojego partnera, jak cię zadowolić. Lepiej raz powiedzieć niż sto razy udawać, że jest fajnie, gdy nie jest.

5. To, że twój seks nie wygląda jak scena z filmu nie oznacza, że nie jest wyjątkowy. To, co czujesz do danej osoby czyni rzecz romantyczną, dziką, namiętną. Nie sceneria ani muzyka sącząca się w tle.

6. Nie zawsze będziesz szczytować, co nie oznacza, że seks nie będzie fajny – baw się więc bezpiecznie.

7. Osiągania orgazmów możesz się nauczyć. Poznaj swoje ciało i jego potrzeby. Jak inaczej wytłumaczysz drugiej osobie, co sprawia ci przyjemność?

8. Uwolnij się od wszelkich barier, które masz w głowie, a które nie są twoje, tylko tych, którzy chcieli cię ukształtować – swoboda czyni seks naprawdę fajnym.

9. Nie obawiaj się próbowania nowych rzeczy tak samo, jak…

10. … nie obawiaj się mówić „nie!”, gdy coś ci nie odpowiada.

11. Traktuj wasz seks tak, jakby każdy stosunek miał być jednocześnie pierwszym i ostatnim – z zaangażowaniem, pasją, z ciekawością godną eksperymentujących nastolatków.

12. Żeby móc nazwać swoje życie seksualne satysfakcjonującym, nie musisz uprawiać seksu codziennie, regularnie czy zawsze spontanicznie. Nie ma reguły – seks, który w nawale obowiązków musi być wpisany w kalendarz może być równie dobry, co spontaniczne i długie godziny spędzone w łóżku.

13. Uprawiaj seks tylko wtedy, gdy druga osoba jest tego warta.

14. Nie udawaj orgazmów! Partner będzie przekonany, że robi wszystko, jak należy, by cię zaspokoić, więc z pewnością nie zmieni taktyki!

15. Najlepszy seks to bezpieczny seks. Dbaj o siebie i swoje zdrowie!

16. Seks jest taki, jak osoby, które go uprawiają – czasem pokraczny, niepewny i zabawny. To nie porno kręcone bez kamer, żeby wszystko się udawało i jednocześnie cieszyło oko.

17. Bądź pewna siebie – jeżeli nie ma takiej rzeczy, której nie lubiłabyś w swoim ciele, małe prawdopodobieństwo, że inni też jej nie polubią.

18. Nie hamuj się i ciesz się z tego, co robisz.

19. Chrzań wszelkie łatki i metki – rób to, na co masz ochotę!

20. [Wstaw swoje przykazanie]

Coś do dodania?

Komentarze zamknięte.
 1. Ktoś

  24 stycznia 2017 at 00:20

  Popieram! Dodałbym tylko, że kobieta równie często jak mężczyzna powinna inicjować seks, czy zbliżenie (niekoniecznie zawsze z penetracją).

 2. Weronika Sowa Piskorska

  24 marca 2014 at 20:31

  *podnosi rączkę* :3

 3. Marta Małgorzata

  6 listopada 2012 at 18:11

  a po dwudzieste: nigdy nie traktuj seksu jako karty przetargowej, bo to nie jest prepaid ani karta rabatowa.

  • ppp

   17 sierpnia 2019 at 18:25

   „Uprawiaj seks tylko wtedy, gdy druga osoba jest tego warta” <3