4 sprawdzone sposoby na naprawdę zmysłowy seks

4 sprawdzone sposoby na naprawdę zmysłowy seks

Aby wprowadzić do życia erotycznego powiew świeżości, naprawdę nie potrzeba wiele. Czasem najprostsze scenariusze gwarantują najbardziej zmysłowy seks…

Nie da się ukryć – powtarzalnego seksu z czasem po prostu może przestać się chcieć. Kiedy każde zbliżenie wygląda tak samo, a jedna lub obydwie strony pragną więcej, potrzebują nowości lub bycia zaskakiwanymi, zdarza się, że pojawia się niechęć lub brak zaangażowania w intymność.

Częstymi pomysłami na odwrócenie tej sytuacji są zaproszenie do sypialni gadżetów erotycznych, zaproponowanie przebieranek czy odgrywania ról, ewentualnie wypróbowanie nowych pozycji seksualnych. I nie przeczę, czasem okazują się one strzałem w dziesiątkę, bo inspirują do dalszych poszukiwań. Natomiast przy odrobinie erotycznej kreatywności zmysłowy seks można zapewnić sobie praktycznie od razu. Jak?

Poznaj moje sprawdzone i wypróbowane w wielu sytuacjach sposoby:

Zmysłowy seks bez użycia rąk

To niezwykle prosty, ale zaskakująco rozkoszny scenariusz, podczas którego można robić ze sobą wszystko tak długo, jak nie wymaga to używania rąk. Odpada więc gładzenie ciała dłońmi, palcówka, stymulacja manualna… Tylko wyobraź sobie rozbieranie drugiej osoby, używając jedynie ust! Do akcji „bez trzymanki” warto przygotować się, zakładając ubrania, które łatwo zdjąć, ale też decydując się na bieliznę czy inne elementy o ciekawych fakturach, którymi można oddziaływać na ciało.

Dlaczego działa? Wiele osób nie dostrzega nawet, jak bardzo ich seksualna ekspresja polega na używaniu rąk. Gdy wyeliminuje się to jakże oczywiste narzędzie pieszczot, trzeba zdać się na własną pomysłowość – podczas intymnej gry z pewnością pojawi się więcej ocierania się o siebie, ruchu, przez co seks staje się nie tylko dynamiczniejszy, ale znacznie bardziej pierwotny.

Seks wszędzie, tylko nie w łóżku

A gdyby tak na jakiś czas pozwolić sobie na uprawianie seksu wszędzie, tylko nie w łóżku? Erotyczny potencjał kuchni, łazienek, korytarzy czy pokojów dziennych, a nawet dyskretnie osłoniętych altanek ogrodowych często pozostaje niewykorzystany, a szkoda! Przeniesienie akcji poza łóżko i w ogóle poza sypialnię to prawdziwy zastrzyk seksualnej różnorodności – niektóre miejsca mogą pozwalać na długotrwały zmysłowy seks, podczas gdy inne będą nadawały się wyłącznie do szybkich numerków

Dlaczego działa? Łóżko jest może niezwykle wygodne, ale zmiana lokalizacji wpływa pozytywnie na seksualną pomysłowość, pozwala jednocześnie igrać z tabu (czy są w twoim domu pomieszczenia, w których z różnych powodów nie zdarzyło ci się uprawiać seksu, np. twoje biuro czy pokój dziecięcy?), wypróbować nowe pozycje seksualne, np. na stojąco, a także znaleźć nietypowe akcesoria do pieszczenia ciała drugiej osoby.

Zmysłowy seks bez całowania w usta

Głębokie pocałunki w usta to dla wielu par sposób na inicjowanie seksu. Moja propozycja to zmysłowy seks, podczas którego – na każdym etapie – można całować drugą osobę wszędzie, po całym ciele, tylko nie w usta.

Dlaczego działa? Podobnie jak w przypadku seksu bez używania rąk, całowanie w usta to jeden z tych elementów, których często nie dostrzega się podczas seksu, ale też trudno wyobrazić sobie intymność bez nich. Przeniesienie tej samej pasji i namiętności na całowanie innych części ciała może okazać się naprawdę podniecające i rozbudzające dla uśpionych do tej pory stref erogennych ciała.

Tydzień (lub dwa) bez seksu

Zmysłowy seks bez seksu – brzmi osobliwie? Być może zastanawiasz się, jak rezygnacja z intymności miałaby pozytywnie wpłynąć na jej doświadczanie. Spokojnie, jeszcze nie skończyłam. Wyeliminowanie seksu z menu nie oznacza jednak zaniechania flirtu, kuszenia i uwodzenia bliskiej osoby. Można więc wykorzystać ten czas, aby paradować przed osobą partnerską w ubraniach lub bieliźnie, które najbardziej na nią działają czy robić tę jedną rzecz, która rozpala ją do czerwoności.

Warto też ustalić hasło, które wypowiedziane przez jedną lub drugą osobę będzie oznaczało podniesienie seksualnego szlabanu – nie chodzi przecież o to, aby uwodzenie przekształciło się we frustrację. Jedno jest pewne: gdy seks znów stanie się dostępny, będzie niezwykle zmysłowy.

Dlaczego działa? Postanowienie, że nie będzie się uprawiało seksu przez określony czas, zamienia bliskość w zakazany owoc, przez co staje się pewną formą seksualnego edgingu, czyli balansowania na granicy spełnienia. Trzeba jednak pamiętać, że odwrócona psychologia nie działa w takim samym stopniu na każdą osobę, i to, co dla kogoś może być rozkoszną torturą, ktoś inny może odebrać jako wybawienie i upragnioną eliminację presji uprawiania seksu.

Zmysłowy seks – naprawdę nie potrzeba wiele

Nawet najbardziej aktywne i doświadczone seksualnie osoby nie są w stanie wypróbować każdej pozycji i każdego możliwego scenariusza. Seks naprawdę nie musi być superprodukcją, aby był satysfakcjonujący i namiętny. Czasem małe modyfikacje i proste pomysły wystarczą, aby doświadczyć niespotykanych do tej pory rozkoszy. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie każdej z osób, ciekawość i otwartość na to, aby czasem spróbować bliskości chociaż odrobinę inaczej.

Uważasz ten artykuł za inspirujący?

zdjęcie tytułowe: cottonbro via Pexels

Komentarze zamknięte.
 1. Zbyszek

  14 lipca 2022 at 22:45

  Fajnie się czytało, tylko życie weryfikuje pomysły, ale całowanie bez ust podobno bardzo erogennych, wydaje się pionierskie i warte spróbowania . Dzięki za fajne sugestie

 2. Lucie

  16 września 2021 at 09:31

  Cieszę się, że trafiłam na sensowne propozycje, w końcu inne niż „poglądaj jego ulubione porno” w pseudokobiecych gazetkach, którym się chyba wydaje, że są z tym taaaakie perwersyjne :D

 3. Aggie

  16 sierpnia 2021 at 09:52

  Seks bez użycia rąk brzmi niesamowicie intrygująco! Muszę spróbować. Dzięki za inspirację, Nat!

  • Nx

   17 sierpnia 2021 at 09:54

   Do usług!