Łazienka gotowa na seks

Łazienka gotowa na seks

Z wyboru czy z konieczności? Szybki numerek czy długie igraszki? W wodzie czy „na sucho”? Uprawiaj seks w łazience jak pro – niezależnie od okoliczności! 

Wbrew pozorom seks w łazience to nie tylko zabawy w wannie czy pod prysznicem, bo całe pomieszczenie może służyć łazienkowej kamasutrze. Na dodatek dzięki kilku prostym trikom nawet mała łazienka może stać się całkiem przyjemną oazą seksualnej intymności. Jak więc uczynić ją miejscem gotowym na seks?

Zamontuj zamek w drzwiach to absolutna konieczność, zwłaszcza, gdy znajduje się w mieszkaniu współdzielonym z innymi osobami lub domu, w którym są dzieci. Wiele par i osób, które grają solo decyduje się przenieść erotyczne zabawy do łazienki dlatego, że tylko tam mogą liczyć na odrobinę prywatności. Zasunięcie zasuwki lub przekręcenie klucza pozwoli zminimalizować obawy, że ktoś wparuje do pomieszczenia i przyłapie cię w akcji.

Zadbaj o odpowiednie przymocowanie umywalki do ściany. Jak już wspomniałam – łazienkowa kamasutra to nie tylko zabawy w kabinie prysznicowej czy wannie. W szczególności do pozycji seksualnych twarzą w twarz lub od tyłu przyda się solidna umywalka – wówczas będzie można wykorzystać ją w roli siedziska lub podpórki.

Pamiętaj o oświetleniu. Nadal podtrzymuję, że ostre, zimne światło nie jest specjalnie romantyczne. Rozumiem jednak osoby, które potrzebują mocniejszego oświetlenia w łazience, bo np. robią w niej makijaż. Jeżeli więc nie możesz lub nie chcesz wymieniać żarówek na świecące ciepłym, żółtym światłem, postaw w łazience jedną lub dwie świeczki lub – jeżeli masz w łazience okna – korzystaj wyłącznie ze światła naturalnego.

Miej pod ręką odpowiedni lubrykant do zabaw w wodzie. Choć brzmi to jak paradoks, podczas seksu woda może okazać się… sucha. Wszystko dlatego, że bardzo szybko wypłukuje naturalną lubrykację oraz kosmetyki na bazie wody, więc możesz odczuć nieprzyjemne ciągnięcie skóry, zwłaszcza w okolicach genitaliów. Dlatego moim typem jest żel na bazie silikonu, który utrzymuje się znacznie dłużej – należy tylko pamiętać, by ostrożnie łączyć silikonowe lubrykanty z gadżetami z silikonu!

Zabezpiecz się przed poślizgiem. Skoro już o śliskich sprawach mowa, naprawdę warto zabezpieczyć dno wanny lub brodzika matą antypoślizgową. Może nie jest to najbardziej zmysłowy element wystroju łazienki, ale z pewnością poprawi komfort zabaw we dwójkę. Według mnie naprawdę lepsza mata niż desperackie próby utrzymania równowagi na śliskim, polanym lubrykantem podłożu.

Zainwestuj w gadżety BHP poprawiające Bezpieczeństwo i Higienę Pieprzenia pod prysznicem. Jeżeli chcesz przenieść swoje seksualno-łazienkowe umiejętności o poziom wyżej lub po prostu lubisz ułatwiające igraszki akcesoria, wiedz, że Marka Sportsheets stworzyła całą kolekcję seksualiów o wdzięcznej nazwie Sex In the Shower. Znalazły się w niej m.in. pomagające utrzymać równowagę uchwyty oraz podnóżki, zaś osobom spragnionym mocniejszych wrażeń polecam kajdanki do przymocowania w kabinie prysznicowej.

Nie rezygnuj z typowych gadżetów erotycznych. Wodoodporne akcesoria erotyczne doskonale sprawdzą się w łazience, a niektóre z nich, takie jak Zumio czy Womanizer Liberty mogą nawet być przechowywane na widoku, bo niewtajemniczone osoby, z którymi nie chcesz dzielić się szczegółami swojego życia erotyznego, nie domyślą się, do czego służą te dziwne akcesoria „kosmetyczne”.

Jeżeli jednak chcesz urozmaicić swoje wodne zabawy, wybierz wibrator na wodę, zwłaszcza, jeśli przyjemność sprawia ci czucie strumienia na łechtaczce.

Uwolnij pralkę. Może okazać się, że pralka jest największym gadżetem erotycznym, jaki masz w domu. Serio! Pralka w trybie wirowania staje się całkiem niezłą platformą wibracyjną, która podkręci doznania podczas siedzących pozycji seksualnych. Dlatego jeżeli twoja pralka jest podłączona w łazience, zadbaj o to, aby jej powierzchnia była łatwo dostępna. W sytuacji, w której nie masz innego wyjścia, jak trzymać na niej jakieś fanty, umieść je w wygodnym do odstawienia pudle do przechowywania.

Stwórz swoją oazę intymności. Choć łazienka, zwłaszcza taka o ograniczonej powierzchni, nie jest miejscem, które można dekorować w nieskończoność, jest kilka rzeczy, które sprawią, że stanie się przestrzenią zachęcającą do częstszego w niej przebywania. Pomocne mogą okazać się rośliny – zwłaszcza, że niektóre gatunki, takie jak epipremnum, cibora czy sanseneria gwinejska świetnie radzą sobie nawet w ciemnych i wilgotnych pomieszczeniach. Inną możliwością jest zabawa z lustrami, które nie tylko są funkcjonalne i optycznie powiększą przestrzeń, ale ich odpowiednia aranżacja może stać się świetnym elementem dekoracyjnym. Warto też zatroszczyć się o przyjemny zapach, np. inwestując w automatyczny rozpylacz, który będzie regularnie wypełniał pomieszczenie wybraną wonią.

Łazienka może być naprawdę świetnym miejscem seksualnych przygód, bo zapewnia prywatność, a po fakcie najłatwiej jest się w niej ogarnąć i wrócić do codziennych czynności. Źadna nie będzie jednak sprzyjającą igraszkom przestrzenią, jeżeli wszystkie współdzielące ją osoby nie będą czuły się w obowiązku o nią dbać. Samo więc zobowiązanie się utrzymania jej w czystości i ładzie może być pierwszym krokiem by stała się w twoich oczach nieco bardziej sexy.

Łazienka – mimo ulepszeń – nadal nie jest twoim ulubionym pomieszczeniem do erotycznych gier? Sprawdź, co możesz ulepszyć w swojej sypialni, by była zawsze gotowa na seks!

okładka wpisu: Hanna Postova via Unsplash