Masturbacja w prezerwatywie | Kiedy warto?

Masturbacja w prezerwatywie | Kiedy warto?

Masturbacja w prezerwatywie może wydawać się dość osobliwym pomysłem. Dlaczego niektóre osoby się na nią decydują i jakie są jej zalety?

Choć prezerwatywy jako metoda barierowa powstały, by zapobiegać infekcjom przenoszonym drogą płciową oraz niechcianemu zapłodnieniu, nie jest to jedyny kontekst, w którym sprawdzają się świetnie.

Niewielu osobom przychodzi do głowy, by po środki barierowe sięgać również podczas masturbacji. Okazuje się, że w tej sytuacji nie tylko pomagają one kontrolować wydzieliny ciała, ale też mogą stanowić wartość dodaną. Jakie są zatem zalety masturbacji w prezerwatywie?

Masturbacja w prezerwatywie – zalety

Redukcja lęku

Wiele osób nie czuje się pewnie podczas zakładania prezerwatywy w towarzystwie. Nerwy związane z zakładaniem kondomu podczas seksu partnerowanego są czasem tak silne, że prowadzą do utraty wzwodu. Pewne, a co za tym idzie – bezpieczniejsze używanie prezerwatyw wymaga praktyki. Dlaczego więc nie miałaby się odbywać podczas soloseksu?

Podczas masturbacji presja jest znacznie mniejsza, a poczucie prywatności stwarza okazję do eksperymentowania z różnymi markami, teksturami i wielkościami, co pozwala znaleźć idealne dopasowanie i lepiej poznać swoje preferencje związane z kondomami.

Zmniejszenie wrażliwości

Osoby uskarżające się na przedwczesny wytrysk mogą wykorzystać autostymulację w prezerwatywie jako element treningu masturbacyjnego, zwłaszcza gdy problem wynika z dużej wrażliwości genitaliów na dotyk.

Choć producenci prezerwatyw prześcigają się w projektowaniu jak najcieńszych kondomów, w tym wypadku warto pójść w drugą stronę i sięgnąć po nieco grubsze modele. Masturbacja w prezerwatywie pozwoli sprawdzić, na ile zastosowanie nawet delikatnej bariery pomaga oddalić moment ejakulacji.

Zmiana perspektywy

Wiele osób uwewnętrznia negatywne przekazy wokół prezerwatyw – że psują nastrój, że ich zakładanie jest przykrym obowiązkiem, że mają negatywny wpływ na odczuwanie przyjemności. Robi się z tego samospełniająca się przepowiednia – gdy wierzy się, że kondom jest czymś, co ogranicza ekspresję seksualną, zapewne tak będzie.

Dlatego stosowanie prezerwatywy podczas masturbacji pozwala przerwać ten błędny krąg i wytworzyć pozytywne skojarzenia związane z metodami barierowymi. Podczas masturbacji w prezerwatywie warto wówczas skupiać się na przyjemnych doznaniach, by nauczyć się je dostrzegać, aby następnie kierować na nie uwagę w trakcie seksu partnerowanego z użyciem kondomu.

Higieniczne korzystanie z seksualiów

To nie tajemnica, że masturbatory, w tym popularne Fleshlighty czy inne kieszonkowe cipki, zrobione są z porowatych materiałów. Choć ich żywotność można przedłużać odpowiednią konserwacją, obecność wydzielin ciała – w szczególności gdy ma się dość luźne podejście do czyszczenia zabawek – może prowadzić do szybszego zużywania się gadżetu, nagromadzania bakterii, a nawet powstawania pleśni.

Prezerwatywa znacznie ułatwia korzystanie z zabawek erotycznych, czyniąc ich czyszczenie znacznie łatwiejszym. To samo tyczy się sięgania po innego rodzaju przedmioty podczas masturbacji – poduszki, zrolowane ręczniki czy penetrowania szczelin miękkich mebli – prezerwatywa sprawia, że zabawa jest bardziej higieniczna.

Sposób na wykorzystanie przeterminowanych kondomów

Prezerwatywy mają datę przydatności do użycia. Ponieważ zrobione są z materiałów, które z czasem mogą tracić swoją elastyczność, używanie przeterminowanych prezerwatyw podczas seksu partnerowanego stanowi znacznie większe ryzyko pęknięcia, a co za tym idzie – przenoszenia infekcji lub zapłodnienia.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sięgnąć po przeterminowany kondom podczas masturbacji. Zdaję sobie sprawę, że pieniądze i kwestia troski o środowisko mogą dla niektórych być mocnymi argumentami przeciwko stosowaniu prezerwatyw poza kontekstem partnerowanym, rodzajem fanaberii. Nie każdy ma dostęp do darmowych środków barierowych i nie każdy czułby się komfortowo, produkując śmieci bez większej konieczności. Uważam jednak, że gdy nie chce się kupować prezerwatyw z myślą o masturbacji, wykorzystanie w ten sposób prezerwatywy po terminie, którą już się posiada, jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż jej wyrzucenie.

Jak masturbować się w prezerwatywie?

Choć prezerwatywy często są nawilżane, nie żałuj sobie lubrykantu. Żelem można pokryć prezerwatywę zarówno od zewnątrz, jak i od środka, by sprawdzić, jak wpływa to na doznania. Dodatkową atrakcją może okazać się sięgnięcie po lubrykant o specjalnych właściwościach, np. chłodzący lub rozgrzewający. Duże nawilżenie zmniejszy też ryzyko rozdarcia lub pęknięcia kondomu podczas energicznej masturbacji.

Połącz prezerwatywę z gadżetami erotycznymi. Wspomniałam już, że stosowanie kondomów podczas używania masturbatorów pozwala wydłużyć żywotność zabawek. Nie są to jednak jedyne zabawki, które uprzyjemnią sesję przyjemności. Wibrator typu pocisk, pierścień na penisa czy inny masażer to równie godne towarzystwo dla kondomu.

Po prezerwatywę warto sięgnąć również podczas wspólnej lub wzajemnej masturbacji. Z jednej strony jest to kolejny sposób na nadawanie sięgania po prezerwatywę nowego, erotycznego kontekstu. Z drugiej zaś, w sytuacjach, w których może dojść do zapłodnienia lub jest się na etapie leczenia infekcji intymnej, dzięki kondomowi taki seks staje się bezpieczniejszy, co pozwala osobom uczestniczącym poczuć się pewniej.

Masturbacja w kondomie – dlaczego nie?

Masturbacja w prezerwatywie jest znacznie częstsza, niż mogłoby się wydawać, choć bardzo rzadko się o niej mówi. Natomiast liczba filmów pornograficznych z soloseksem w kondomie pozwala dostrzec, że osób erotyzujących to doświadczenie jest naprawdę sporo. Dlaczego więc nie spróbować, by dowiedzieć się o sobie czegoś nowego?

Uważasz ten artykuł za przydatny? Wesprzyj moją działalność wirtualną kawą w serwisie Buycoffee lub Ko-fi! Doświadczasz trudności w obszarze seksu lub relacji? Skorzystaj z moich konsultacji online, podczas których wspólnie wypracujemy możliwe rozwiązania.

zdjęcie tytułowe: cottonbro via Pexels