Czy gadżet erotyczny to dobry prezent na gwiazdkę?

Czy gadżet erotyczny to dobry prezent na gwiazdkę?

Jaki powinien być idealny prezent na gwiazdkę? Przemyślany, sprawiający radość i użyteczny! Gadżety erotyczne spełniają wszystkie trzy wymogi, ale czy zawsze są dobrym świątecznym podarunkiem?

Wiem, że święta już tuż, tuż i pewnie wiele osób już zaopatrzyło się w prezenty dla bliskich. Być może znalazły się wśród nich również akcesoria erotyczne? Od kiedy w sklepach pojawiły się pierwsze Mikołaje i choinki, temat zmysłowych podarunków rozpalał moją skrzynkę emailową do czerwoności. Jak bumerang powracało pytanie: czy wibrator to dobry prezent na gwiazdkę?

I choć w pierwszej chwili zawsze mam ochotę krzyknąć, że nie tylko wibrator, ale też ogólnie gadżet erotyczny to świetny prezent, muszę odpowiedzieć dyplomatycznie: to zależy. Bo sprawa jest dużo bardziej złożona i w sumie nie liczy się to, co sama chciałabym dostać*.

* Mortal Kombat 11 i maszynę do seksu, gdyby ktoś pytał…

Komu podarować gadżet erotyczny na gwiazdkę?

W dzisiejszych czasach najpiękniejsze wydaje mi się to, że erotyczne prezenty nie są zarezerwowane wyłącznie kogoś, z kim jest się w związku. Wiele osób otwarcie rozmawia o seksie i jego urozmaicaniu ze swoimi przyjaciółmi, córki kupują wibratory mamom. Podarowanie zabawki erotycznej komuś, z kim nie jest się (lub nie zamierza być) w relacji seksualnej przestaje być czymś dziwnym czy niestosownym.

Mimo to, niezależnie od więzi, która łączy nas z obdarowywaną osobą, gadżet erotyczny zawsze powinien być prezentem chcianym. Niby proste i logiczne, ale często zapominamy, że nie wszystkich kręcą tego typu akcesoria. Otwieranie kogoś na siłę i wciąganie go do świata zabawek to zły pomysł i raczej nie zachęci tej osoby do dalszego eksplorowania swojej seksualności.

Jeśli nie masz pewności, czy dana osoba chciałaby dostać gadżet erotyczny, po prostu ją o to zapytaj! Nawet, kiedy wiesz, że już jakieś akcesoria posiada, a nie łączy was seksualna relacja – zgoda przede wszystkim. Może się okazać, że nie chce dostać zabawki z tej okazji lub… od ciebie.

Jak wybrać erotyczny prezent na gwiazdkę?

Erotyczny prezent na gwiazdkę może wyrazić dużo więcej niż słowa. Często wiąże się on z chęcią podarowania rozkoszy, wyrażenia akceptacji dla czyjejś seksualności, dania drugiej osobie pozwolenia na zadbania o siebie, zdjęcia z niej presji wydolności seksualnej. Ta lista może być bardzo długa.

Podarunek powinien więc być przemyślany. Co więc wziąć pod uwagę, kupując gadżet erotyczny dla kogoś?

Upodobania danej osoby

Gadżety erotyczne to cała gama różnorodnych akcesoriów. Przed zakupem postaraj się dowiedzieć, co lubi dana osoba. Jaki rodzaj stymulacji preferuje? Woli hi-techowe wibratory czy designerskie dilda? Jaka wielkość/kształt zabawek najbardziej jej odpowiada? Czy są jakieś akcesoria, o których marzy lub które chciałaby wypróbować?

Sprawdzeni sprzedawcy

Kupowanie podejrzanie tanich zabawek erotycznych z chińskich stron to kiepski pomysł – niezależnie, czy kupujesz gadżety dla siebie, czy dla kogoś. Wybieraj jedynie zaufanych sprzedawców lub kupuj akcesoria bezpośrednio od marek. Nie tylko zyskasz absolutne poczucie bezpieczeństwa, ale też możliwość zwrotu lub wymiany gadżetu, gdy zdarzy się awaria.

Odpowiedni czas i miejsce

Intymny podarunek wymaga intymnej atmosfery. Zdecydowanie nie polecam kładzenia gadżetu erotycznego pod choinką, wśród prezentów dla całej rodziny. Lepiej zrobić to w cztery oczy – przed oficjalnym świętowaniem z bliskimi lub, nawet lepiej, po. Wówczas łatwiej o pierwszą „jazdę próbną” z nową zabawką!

Jeśli nie gadżet, to co?

Jeżeli nadal nie wiesz, jaki zmysłowy prezent na gwiazdkę wybrać i boisz się, że nie trafisz z odpowiednim gadżetem, pamiętaj, że są inne opcje. Możesz na przykład wydrukować dla drugiej osoby miłosny kupon, w którym zobowiążesz się zabrać ją na erotyczne zakupy online lub w stacjonarnie.

Alternatywą jest karta podarunkowa do butiku erotycznego, która pozwoli drugiej osobie samodzielnie wybrać swój prezent. Vouchery oferuje m.in. Lula Pink. Nie polecałabym jednak bonu do serwisu, w którym można kupić wszystko.

Kiedy podarowanie gadżetu erotycznego to zły pomysł?

  1. Jak już wspomniałam na początku – kiedy osoba obdarowywana nie chce otrzymać gadżetu erotycznego.
  2. Kiedy w waszym życiu seksualnym ostatnio nie działo się najlepiej. Gdy życie erotyczne nieco przygasa, wiele osób desperacko szuka sposobu na przywrócenie pożądania w relacji. Niektóre z nich spontanicznie decydują się kupić zabawki erotyczne, często bez uprzedniej konsultacji. Choć wierzę, że ludzie mają dobre intencje, według mnie niekoniecznie jest to dobry pomysł. W tej sytuacji podarowanie drugiej osobie wibratora może zostać odebrane jako pasywno-agresywny gest i rozpętać niepotrzebną burzę w już gorącym okresie okołoświątecznym.
  3. Kiedy nie masz pojęcia, co dana osoba już ma w swoim arsenale przyjemności. Wiele osób starannie wyposaża swoje szuflady szczęścia, więc może być trudno dobrać odpowiedni gadżet, nie wiedząc, co już się w niej znajduje. Ale nic straconego – zawsze możesz poprosić o przygotowanie przez drugą osobę listy życzeń lub podarować jej bon na zakupy.
  4. Kiedy świat gadżetów erotycznych jest ci totalnie obcy. Nie każdy musi znać się na wszystkim, ale wyobraź sobie sytuację, że chcesz podarować komuć aparat, nie mając żadnego rozeznania w sprzęcie fotograficznym. Wybranie pierwszego lepszego, bo „przecież robi zdjęcia” najpewniej skończy się nieudanym prezentem. A gadżety erotyczne są bliższe ciału niż koszula, więc przed zakupem warto zrobić porządny research.
  5. Kiedy ma to być żart. Nie jesteśmy na imprezie osiemnastkowej Anno Domini 2000. Seksualność nie jest śmieszna, a używanie zabawek erotycznych to nie powód do żartów.

Gadżet erotyczny może być zarówno seksownym i romantycznym prezentem, jak i absolutnym niewypałem. Dlatego przed podarowaniem zabawki upewnij się, że znasz upodobania i pragnienia drugiej osoby.

okładka wpisu: herbert2512 via Pixabay

Komentarze zamknięte.