Dlaczego powinnaś kupić mamie wibrator?

Dlaczego powinnaś kupić mamie wibrator?

Niektórzy sądzą, że gorszym od gadżetu erotycznego prezentem dla mamy byłaby tylko książka Toksyczni rodzice. Ale czy na pewno? Skoro Dzień Matki za pasem, zastanówmy się, dlaczego wibrator to nie taki zły pomysł. 

Pierwszy raz moja matka rodzicielka poprosiła mnie o zakup wibratora jakieś 10 lat temu. „Dla koleżanki”, która właśnie się rozwiodła. „Mhm…” – pomyślałam – „To pewnie tak, jak z przechowywaniem papierosów dla koleżanek w liceum…”. Gadżetu nie kupiłam, chcąc wysłać mamę do sex shopu – daleko poza jej strefę komfortu. Usłyszałam, że mi – młodej – będzie łatwiej. To prawda, pierwsze zakupy w sklepie z artykułami dla dorosłych zaliczyłam jako siedemnastolatka i nie pamiętam, żeby było to jakieś szczególne wyzwanie. A był to sklep bez wolnego dostępu do półek, za to z ekspedientką za ladą, której trzeba było powiedzieć, co chce się kupić. Druga prawda jest taka, że nasze mamy dorastały w innych czasach, kiedy w mediach nie mówiło się o seksie, masturbacji, a co dopiero gadżetach erotycznych. Dzisiaj kupiłabym tych wibratorów pięć – dla niej i dla wszystkich koleżanek-rozwódek.

Doczekałyśmy się ciekawych czasów – na Zachodzie rodzice otwierają się na kupowanie akcesoriów erotycznych nastoletnim dzieciom, a my w Polsce otwieramy się na obdarowywanie gadżetami naszych rodziców. Koleżanka po fachu, która prowadzi firmę organizującą kobiece imprezy z gadżetami, opowiedziała mi o rodzinnej wyprawie do lokalnego sex shopu. Okazało się bowiem, że gadżety mamie zawsze kupuje tata – koleżanka postanowiła wybrać się z nim, żeby zobaczyć, po jakie akcesoria sięga. Mama, która wcześniej nie była w butiku dla dorosłych, dołączyła do nich – nie chciała czuć się pozostawiona w tyle. Dla obsługi był to niecodzienny widok, dla Erin – coś, co zbliżyło ją i jej rodziców, otworzyło na rozmowy o seksualności.

Kiedy byłam nastolatką, wizja matki rodzicielki i ojca płodziciela uprawiających seks była dla mnie co najmniej niekomfortowa (okej, w pamiętniku używałam bardziej dosadnych słów). Po dwudziestce mi przeszło z kilku prostych powodów. Jednym z nich jest empatia. W zeszłym roku pracowałam na targach erotycznych w Londynie, przez większość czasu konsultując pary i singielki w wieku moich rodziców – osoby, które następnie opuszczały imprezę z siatami wypchanymi nowymi gadżetami do wypróbowania, erotycznymi kosmetykami oraz seksowną bielizną. W większości były to osoby, których nikt nie przygotował na konfrontację ze zmieniającą się seksualnością, zaskoczone tym, że nagle mężczyźnie chce się mniej, a kobiecie bardziej, trochę zagubione w świecie zabawek erotycznych. Większość z nas czuje się seksualnie zagubionych mniej-więcej od okresu dojrzewania, a części osób to zagubienie nie przechodzi wraz z wiekiem. Z tego powodu chciałabym go oszczędzić bliskim mi osobom.

Twoja mama była seksualna przynajmniej raz (w końcu powiła ciebie), albo i więcej, jeżeli masz rodzeństwo. Być może atmosfera wokół seksualności za jej czasów sprawiła, że nie pozwalała sobie na odkrywanie własnego ciała, może nigdy nie przeżyła orgazmu. Kobiety generalnie przeżywaja seksualny szczyt później niż mężczyźni – może twoja mama doświadcza go właśnie teraz? I tak samo, jak te pary, które miałam okazję spotkać, czuje się zagubiona w świecie gadżetów dla dorosłych? Przyznaję szczerze: bardziej od faktu, że moja matka rodzicielka miałaby ochotę pobyć sobie seksualna, przerażałaby mnie wizja, że kupi sobie jakieś toksyczne badziewie. Skorzystaj więc ze swojej wiedzy na temat gadżetów, bezpiecznych dla ciała materiałów, aby sprawić mamie niespodziankę.

Nie chodzi absolutnie o to, żeby projektować na mamę własny styl życia i zmuszać ją do czegokolwiek – raczej o to, aby wskazać kierunek, zainspirować ją, okazać akceptację dla jej seksualności. To, że sama obdarowuję bliskie mi osoby gadżetami (od czasu do czasu też czytelniczki i czytelników) nie oznacza, że będę dopytywać, czy, kiedy, jak i z kim ich użyły. Być może komuś przekonanie się do nowego akcesorium zajmie kilka miesięcy, może dwa lata? Czasem zobaczenie programu telewizyjnego, w którym mówi się o gadżetach, wystarczy, aby rozbudzić ciekawość. Czasem jest to inspiracja tak ekstremalna, jak wieść o tym, że komuś wypadła macica.

Nie zapominajmy o tym, że akcesoria z butików erotycznych to nie tylko wibratory, ale i gadżety służące poprawie zdrowia intymnego (kulki gejszy), seksualnego komfortu (żele nawilżające), czy inspirujące do odkrywania nowych rzeczy w sypialni i poza nią. Coraz więcej firm wprowadza produkty, które skierowane są do dojrzałych kobiet, w kampaniach reklamowych stawiając na podkreślanie korzyści zdrowotnych oraz bardziej zachowawczy design akcesoriów – wystarczy np. spojrzeć na kulki gejszy Pelvix Concept (te jako pierwsze naprawdę „przemówiły” do mojej matki rodzicielki), wibratory z kolekcji Inspire od California Exotics, a nawet kreacje wokół żelu intymnego Zestra (produkt poleca m.in. Fran Dresher).

Aby pomóc tym osobom, które są o krok od kupienia mamie erotycznego prezentu, przygotowałam kilka inspiracji:

Dzień Matki

1 – Rianne S, progresywne kulki gejszy; 2 – Lelo Smart Wand, masażer całego ciała (recenzja); 3 – Intimate Organics, lubrykant ochronny; 4 – Ian Kerner, Jego orgazm później; 5 – Big Teaze Toys, masażer-kaczuszka; 6 – Katarzyna Miller, Olga Heller, Porozmawiajmy o seksie; 7 – Fun Factory, wibrator Lady Bi; 8 – Shunga, Lovebath; 9 – Pelvix Concept, kulki mojej matki rodzicielki.

Dlaczego?

Progresywne kulki gejszy, jak te od Rianne S lub Pelvic Concept, to akcesoria prozdrowotne, których skutkiem ubocznym są silniejsze orgazmy. Dzięki użytkowaniu kulek dojrzałe kobiety wzmacniają swoje mięśnie dna miednicy, co zapobiega wypadaniu narządów rodnych, ale i takim dolegliwościom, jak nietrzymanie moczu. Masażery o nieoczywistym kształcie – Smart Wand i kaczuszka – to propozycja dla bardziej konserwatywnych mam, którym czasem trzeba podarować wibrator pod pretekstem narzędzia kojącego zbolałe mięśnie. Lubrykant to zawsze dobry pomysł – wraz z wiekiem i menopauzą, wiele kobiet zaczyna skarżyć się na suchość pochwy. Dobry żel poślizgowy przyda się nie tylko podczas seksu i masturbacji, ale i aplikowania kulek gejszy. Książki o seksualności, takie jak Jego orgazm później, czy Porozmawiajmy o seksie, pomagają wziąć własną seksualność we władanie, dowiedzieć się o nowych drogach do przyjemności, a nawet rozprawić się z takimi aspektami, jak zmieniająca się z wiekiem ekspresja erotyczna, czy wpływ klimakterium na libido. Wysokiej klasy wibrator nie tylko pozwala oswoić się z nowym rodzajem doznań, ale również w większości wypadków, w szczególności dla osób, które już mają jakieś gadżety w swojej kolekcji, pozwalają na gadżetowy upgrade. Poza tym Lady Bi, czy Calla są bardzo eleganckimi masażerami. Nie muszę chyba dodawać, że dla wielu kobiet użycie wibratora to okazja do przeżycia pierwszego w życiu orgazmu – a czasem lepiej późno niż później! Ostatnią grupą produktów są kosmetyki erotyczne, w tym świece, olejki czy kremy do masażu lub kąpieli. Specjalnie skomponowane zestawy przeznaczone dla par mogą pomóc rodzicom lub mamie i jej nowemu partnerowi odkryć radość z seksu, zainspirować do eksperymentów. Ciekawe doświadczenia gwarantuje też kąpiel z Lovebath – kosmetykiem, który wodę w wannie zamienia w ciepły, przypominający ruchome piaski, żel.

Jak? 

Oczywiście, nigdy nie ma dobrej okazji na podarowanie gadżetu erotycznego osobie, która sobie tego nie życzy – warto więc wybadać teren, niezobowiązująco zapytać mamę, czy słyszała o kulkach gejszy lub nowoczesnych wibratorach. Być może twoja mama już jest użytkowniczką gadżetów, które się nie sprawdziły lub zwyczajnie się jej znudziły?

Nie musisz od razu zabierać mamy do lokalnego butiku erotycznego, żeby sprawić jej prezent – być może, zwłaszcza jeżeli będzie to jej pierwszy raz, zbytnio ją to onieśmieli. Jednak w dużych miastach są już takie sex shopy, które nie straszą porno estetyką, może więc wyprawa do jednego z takich sklepów będzie miłym zwieńczeniem wspólnie spędzonego dnia?

Dużo wygodniejszą opcją jest zamówienie online u sprawdzonego sprzedawcy. Nie tylko pozwoli ci to porównać ceny akcesoriów w różnych butikach, ale i da możliwość wyboru spośród szerokiego asortymentu.

Osobiście czy pocztą? Wszystko zależy od waszej relacji, stopnia zażyłości. Niektóre mamy, chcąc świecić przykładem, zwłaszcza, gdy obdarowywanie odbywa się wśród innych osób, mogą ceremonialnie wyrzucić gadżet do kosza. Warto więc zatroszczyć się o odrobinę prywatności. Być może twoja mama najpierw schowaja prezent w szafie, aby nieco oswoić się z myślą o nowym akcesorium. Niezależnie od reakcji, nawet tej nieprzewidzianej, nie spisuj takiego podarku na straty – być może twoja mama przekona się do nich w swoim tempie, we właściwym do tego momencie.

Gadżet erotyczny na Dzień Matki wyraża przede wszystkim jedną myśl: akceptuję cię jako istotę seksualną. W końcu seks dotyczy nas, kobiet, w takim samym stopniu, niezależnie od pokrewieństwa. Warto wspierać się w sekspozytywnej postawie, zwłaszcza w ramach podstawowej komórki społecznej.

okładka wpisu