Seks randki #3 | Jak przygotować się do spotkania?

Seks randki #3 | Jak przygotować się do spotkania?

Okej, twój profil w serwisie seksrandkowym pokazał, że jesteś osobą wartą zachodu i udało ci się znaleźć kogoś, kto chce spotkać się z tobą na żywo. Jak zatem przygotować się na pierwsze spotkanie? 

partnerem cyklu jest Datezone

Hurra, czeka cię niezobowiązujący seks! Wiele osób zapomina jednak, że „niezobowiązujący” nie oznacza „bezmyślny” i że warto poświęcić nieco czasu na przygotowanie się do spotkania i nie mam tu na myśli jedynie umycia zębów, chociaż i ono jest ważne. Jak więc możesz przygotować się do seks randki? Zadbaj o trzy obszary przygotowań:

1. Przygotuj się emocjonalnie i psychicznie: 

 • Raz jeszcze przyjrzyj się swoim motywacjom. Nie ma „złych” i „dobrych” powodów, dla których ludzie angażują się w niezobowiązujący seks – są za to takie, które stwarzają większe prawdopodobieństwo, że ta przygoda na jedną lub więcej nocy będzie świetnym doświadczeniem. Przygodny seks z nowo poznaną osobą będzie satysfakcjonujący tylko wtedy, kiedy od początku podejdziesz do całej sprawy pozytywnie. A jeżeli okaże się, że jest w koncepcji przygodnego seksu coś, co stoi w kontrze do wyznawanych przez ciebie wartości, cóż – portal seksrandkowy od początku nie był miejscem dla ciebie.
 • Jeżeli zależy ci wyłącznie na niezobowiązującym seksie „w realu”, a wiesz, że jesteś osobą, która dość szybko zakochuje się w słowach i przywiązuje się do ludzi, z którymi prowadzi intymne konwersacje, ogranicz komunikację online do niezbędnego minimum. Zdecydowanie lepsze może okazać się dążenie do jak najszybszego spotkania twarzą w twarz na neutralnym gruncie, gdzie będziesz w stanie ocenić poziom wzajemnego zainteresowania i w ten sposób podjąć decyzję o kontynuowaniu znajomości lub jej zakończeniu.
 • Bądź sobą, ale nie do końca. Seks bez zobowiązań to doskonała okazja do stworzenia swojej seksualnej persony. Nie chodzi mi bynajmniej o kłamstwo, ale o podkręcenie swojego seksownego i seksualnego „ja”. Dla wielu osób przygodny seks to okazja do pofolgowania tej części siebie, na dodatek w sprzyjającej temu atmosferze z kimś, kto powinien wiedzieć, na jakie atrakcje się pisze.
 • Zastanów się, co jest dla ciebie sygnałem ostrzegawczym lub totalnym zabójcą libido. Może to być niewybredny komentarz dotyczący twojej cielesności, rasistowski dowcip, albo po prostu brak tzw. „chemii”. Daj sobie pozwolenie na wymiksowanie się z sytuacji, jeżeli podczas spotkania coś między wami nie kliknie.

2. Przygotuj się fizycznie: 

 • Przebadaj się – zwłaszcza jeżeli od czasu ostatniego badania zdarzyły ci się potencjalnie ryzykowne sytuacje seksualne. Znaj swój wynik jeszcze przed rozpoczęciem gry i poinformuj o nim drugą osobę. Plusem jest sytuacja, w której wszystkie strony troszczą się o bezpieczniejszy seks i regularnie badają się w kierunku wykrywania STI. Dostosuj więc aktywności i formy zabezpieczenia do tego, co o sobie nawzajem wiecie lub do poziomu ryzyka, na które jesteś w stanie świadomie się zdecydować.
 • Postaw na wszystkie te zabiegi, które wprowadzają cię w zmysłowy nastrój. Mam na myśli depilację, zadbanie o paznokcie, ułożenie włosów lub po prostu opcję minimum, czyli prysznic. Zadbanie o siebie pomaga nie tylko nastroić się na seks, ale też podnieść pewność siebie w sytuacji, która może być odrobinę stresująca.
 • Spakuj potrzebne rzeczy – ulubioną metodę barierową (bezpieczniejszy seks rządzi!), lubrykant (lubrykant jest przyjacielem każdego przygodnego seksu!) czy gadżety erotyczne, których możesz chcieć użyć podczas spotkania. Nie zdawaj się w tej kwestii wyłącznie na drugą osobę. W najgorszym wypadku będziecie mieć jeden zestaw niezbędnych akcesoriów, w najlepszym – dwa razy więcej kondomów, masek oralnych, rękawiczek, żelu poślizgowego i wibratorów! Zabranie majtek na zmianę też nie zaszkodzi.
 • Wybierz ubranie i bieliznę, w których czujesz się seksownie. Najlepiej, jeśli będziesz też czuć się w nich swobodnie i da się je w miarę łatwo zdjąć.

3. Przygotuj się logistycznie: 

 • Zadecyduj, gdzie spotkasz się z drugą osobą. Według mnie najlepszy jest neutralny grunt, czyli wynajęty pokój, a nawet seksimpreza, jeżeli wpisuje się w twój seksualny klimat. Jeżeli jednak nie masz możliwości spotkać się w miejscu, które nie jest mieszkaniem twoim lub drugiej osoby, opracuj plan działania. Dla niektórych ludzi spanie w jednym łóżku jest zbyt intymnym doświadczeniem, które wykracza poza ramy niezobowiązującego spotkania na seks, dlatego nie nalegaj na nocowanie – zarówno jako gość, jak i gospodarz. Spotkanie ma miejsce u ciebie? Bądź przyzwoitym człowiekiem i odprowadź drugą osobę do drzwi. Chcesz być super przyzwoitym człowiekiem? Zamów jej Ubera do domu. Zostanie na noc jest nieuniknione? Daj drugiej osobie możliwość spania osobno, np. w pokoju gościnnym.
 • Skoro już mowa o lokalizacji – najważniejsze, aby miejsce było łatwo dostępne. Czyli: oferowało dogodny dojazd, jeździły w nim komunikacja miejska lub taksówki. Nikt nie bawi się dobrze, kiedy z tyłu głowy wciąż zastanawia się, jak uda mu się dotrzeć do domu. Albo, co gorsza, znajduje się na odludziu z, jak by nie patrzeć – obcą osobą.
 • Szanuj czas drugiej osoby i komunikuj się z nią na bieżąco. Być może w ciągu dnia wypadło ci coś, przez co spotkanie może nie dojść do skutku. Serwis Datezone oferuje też aplikację mobilną, która umożliwi ci szybkie wysłanie wiadomości, gdyby coś pokrzyżowało ci plany.
 • Poinformuj zaufaną osobę o swoich planach. Nie musisz zdradzać wszystkich intymnych szczegółów, na przykład, że masz zamiar nago zwisać z żyrandola – wystarczy, że powiesz o planowanej randce z nowo poznaną osobą. Przekaż komuś zaufanemu adres, pod którym masz zamiar być i umówcie się na ewentualny sygnał alarmowy. Daj jej też znać, jeśli wszystko jest w porządku i że udało ci się bezpiecznie dotrzeć do domu.

To już koniec seksrandkowego cyklu, którego partnerem jest serwis Datezone. Najważniejsze zostawiłam na koniec: pamiętaj, że każdy pierwszy raz z nowo poznaną osobą jest… no, pierwszym razem. Bo choć zapewne znasz technikalia seksu*, to osoba, która znajdzie się przed, pod lub za tobą, jest zupełnie nowa. Wchodzisz więc w układ z człowiekiem, którego ciała przyjdzie ci uczyć się na bieżąco – i vice versa. Będziesz mieć niewiele czasu na łóżkowe dotarcie się z drugą osobą, więc wykorzystaj wymianę wiadomości na ustalenie, co sprawia wam przyjemność, co będziecie robić, a jakie aktywności w ogóle nie wchodzą w grę. Choć nie gwarantuje to orgazmu instant, to planowanie i odpowiednie przygotowania zdecydowanie zwiększają szansę na frajdę i przyjemność z niezobowiązującego seksu.

Przeczytaj poprzednie wpisy z cyklu:

Seks randki #1 | Czym są i gdzie je znaleźć?

Seks randki #2 | Stwórz profil, który przyciągnie uwagę

* A jeśli nie i uważasz, że nie idzie ci w te klocki, to umieszczenie tej inforamcji w profilu seksrandkowym nie tylko pokaże, że masz do siebie dystans, ale też może przyciągnąć osoby, które chętnie nauczą cię, co i jak. Serio!

okładka wpisu: Gerry Roxby via Pexels