Meble i poduszki do seksu | Co warto o nich wiedzieć?

Meble i poduszki do seksu | Co warto o nich wiedzieć?

Meble do seksu to akcesoria, które nie tylko pozwalają urozmaicić zabawy solo i w większym gronie, ale również rozwiązują wiele łóżkowych problemów. 

Teoretycznie każdy element wyposażenia domu może być meblem do seksu, jeżeli ma się wystarczająco dużo wyobraźni. Idąc tym tropem, każda poduszka to poduszka do seksu. Nic jednak nie zastąpi tych akcesoriów, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym uprawianiu seksu i układaniu ciał kochanków i kochanek w potęgujące doznania pozycje, dzięki czemu nie trzeba kombinować z normalnymi poduszkami i materacami i można skupić się wyłącznie na przyjemności.

Większość mebli stworzonych do seksu ma tę przewagę nad tradycyjnymi poduszkami i kocami, że ich miękkość nie powoduje zapadania się, a konstrukcja nie rozpada się nawet podczas ostrzejszych igraszek. Wystarczy przypomnieć sobie sytuacje, gdy partner/ka pracował/a nad jakąś strefą pod idealnym, prowadzącym do orgazmu kątem, i zostało to brutalnie przerwane przez konieczność zmiany pozycji, bo albo ta zaczęła być dla niego/niej niewygodna, albo mająca podtrzymywać biodra poduszka wysunęła się spod tyłka.

Poduszki do seksu są przeznaczone dla osób w każdym wieku, o każdym poziomie sprawności ruchowej i mogą być używane zarówno podczas masturbacji, jak i seksu partnerowanego. Dzięki nim nawet znane pozycje zyskują element nowości, a nieosiągalne dotąd pozycje seksualne stają się możliwe.

Jakie są inne korzyści płynące z używania poduszek i mebli do seksu?

 • Pozwalają uprawiać seks w sposób bezpieczny i godny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które mogą nie być w stanie ułożyć lub utrzymać ciała w większości pozycji. Tego typu rozwiązania sprawiają, że osoby te nie muszą polegać wyłącznie na sile i wytrzymałości partnera/partnerki, aby uprawiać seks w różnych interesujących je konfiguracjach i miejscach. Ale to nie wszystko. Odpowiednio dobrane meble pozwalają też utrzymać równowagę podczas seksu w bardziej akrobatycznych pozycjach, dzięki temu pozytywnie wpływają na poczucie fizycznego bezpieczeństwa.
 • Redukują napięcia w ciele. Anatomiczne kształty sprawiają, że korpus, jak i kończyny i głowa są prawidłowo ułożone, co ma ogromne znaczenie podczas rehabilitacji seksualnej lub w przypadku tych osób, u których podczas wielu pozycji lub dopiero po stosunku pojawia się ból. Jeżeli jakieś pozycje seksualne do tej pory powodowały dyskomfort, np. podczas dłuższych sesji od tyłu pojawiał się ból nadgarstków i kolan, odpowiednio dobrane poduszki do seksu pozwolą odciążyć stawy i dłużej cieszyć się zabawą. Niestety, dyskomfort podczas seksu negatywnie wpływa na czerpaną z niego radość i znacznie obniża prawdopodobieństwo doświadczenia głębokiego orgazmu.
 • Wyrównują różnice anatomiczne pomiędzy parter(k)ami (wzrost, rozmiar ciała), które mogą stanowić wyzwanie podczas seksu w niektórych pozycjach.
 • Zwiększają przyjemność. Czasem mała zmiana pozycji, np. uniesienie bioder i ułożenie ich pod odpowiednim kątem, pozwala namierzyć zupełnie nowe, nieznane dotąd punkty, które pozytywnie reagują na pieszczoty i zapewnić ich skuteczniejszą stymulację. Już nie wspominając o tym, że dzięki meblom do seksu penetracja może, w zależności od potrzeb i oczekiwań, stać się głębsza lub płytsza.
 • Wpływają pozytywnie na seksualną kreatywność. Dzięki tym urozmaiceniom wiele par na nowo odkrywa radosną stonę seksu, zwłaszcza mając w swoim arsenale kilka egzemplarzy poduszek do seksu, które można układać na różne sposoby i wypróbowywać dzięki temu nowe pozycje seksualne.
 • Przedłużenie stosunku. Zmiana kąta penetracji wpływa na doświadczanie nowych rodzajów doznań, co może nie tylko pogłębić przyjemność, ale również znacznie ją wydłużyć – zwłaszcza w przypadku tych osób, które mają tendencje do zbyt szybkiego szczytowania, które utrudnia im dalszą zabawę.
 • Wydzieliny ciała przestają być problemem, nawet podczas bardzo mokrych i lepkich zabaw. Większość mebli do seksu obita jest wodoodpornymi i łatwymi w konserwacji materiałami, które sprawiają że wilgoć nie dostaje się do ich wnętrza, a sprzątanie po seksie przestaje wiązać się z wymianą pościeli i koniecznością suszeniea materaca.

Wybierając poduszkę lub meble do seksu, należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: do czego mają służyć (zabaw solo, w duecie), czy powinny być mobilne (osoby, które często zmieniają miejsce zamieszkania powinny rozważyć zakup dmuchanych akcesoriów), czy są jakieś problemy, które mają rozwiązać (dyskomfort podczas seksu, ból kolan etc.).

Mniejsze poduszki do seksu wypełnią przestrzeń pomiędzy ciałem a powiedzchnią łóżka, kanapy lub podłogi, dzięki czemu podeprą biodra i dolną część kręgosłupa, niwelując napięcie w tych częściach ciała. Większe i bardziej rozbudowane zestawy będą idealne podczas pozycji, w których pożądane jest utrzymanie całego ciała lub sporej jego części.

Oto najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne egzemplarze. W przypadku każdego modelu starałam się znaleźć tańszy zamiennik dla wersji premium (linki pod zdjęciami). Celowo nie uwzględniam w tym zestawieniu huśtawek do seksu, ponieważ chciałabym poświęcić im osobny wpis.

Rampy

Podwójne rampy mają na celu podrzymać cały korpus i są bardzo pomocne podczas pozycji od tyłu, jak i twarzą w twarz. Na dodatek są bardzo wygodne jako meble codziennego użytku, na których w wygodnej pozycji półleżącej mozna odpocząć z książką w ręce.

Pojedyncze będą idealnym podparciem dla bioder podczas masturbacji, seksu oralnego oraz penetracji. Uniesienie bioder w leżeniu na plecach doskonale wpływa na pogłębienie penetracji i znacznie ułatwia stymulację punktu G.

 

Podwójne: drożej | taniej

Pojedyncze: drożej | taniej | najtaniej

Szezlongi

Dzięki szezlongowi do seksu niemal każda pozycja staje się możliwa, ale najlepiej sprawdzi się podczas pozycji uwzględniających seks oralny, np. 68, lewitowanie nad twarzą osoby aktywnej lub podczas pozycji półstojących. Już nie wspominając o tym, że taki szezlong w salonie lub dużej sypialni wygląda niezwykle stylowo.

drożej | taniej

Poduszki do montowania (i ujeżdżania) gadżetów

Wiele osób lubi masturbować się, ujeżdżając poduszki, zwłaszcza jeżeli lubią stymulację większej powierzchni wulwy. Niestety, większość z domowych poduszek zbija się i nie zapewnia odpowiedniego wypełnienia między nogami. Dlaczego więc nie sięgnąć po egzemplarz, który niweluje ten problem, a na dodatek pozwala umieścić w nim ulubione dildo, wibrator, a nawet Fleshlighta?

To również świetny sposób na urozmaicenie wirtualnego seksu z drugą osobą poprzez zaoferowanie jej prywatnego pokazu.

drożej | taniej

Poduszki do kołysania

Chyba jedyny model, którego nie da się zadowalająco zastąpić poduszkami. Delikatne kołysanie to zupełnie nowy rodzaj ruchu podczas seksu partnerowanego, dzięki któremu stymulowana jest zarówno łechtaczka, jak i punkt G.

Kołysząca poduszka będzie świetnym seks-dodatkiem dla tych par, w których jedna lub obydwie osoby mają trudności z wykonywaniem ruchów frykcyjnych.

drożej | taniej

Rozkładane pufy

To meble idealne do pozycji uwzględniających penetrację analną. Ułożenie brzucha na pufie układa rectum pod odpowiednim kątem, dzięki czemu penetracja analna staje się znacznie łatwiejsza i dużo bardziej komfortowa dla strony pasywnej.

Dodatkowo mebel po rozłożeniu może z powodzeniem zastąpić zestaw ramp podczas większości pozycji wymagających uniesienia bioder.

drożej | taniej

Stołki

Krzesło do seksu ma całą masę zastosowań. Podczas penetracji pozwala kontrolować głębokość, a podczas pozycji z dominującą osobą penetrowaną, znacznie odciąża ciało osoby penetrującej, bo przejmuje całą wagę partnera/partnerki na górze.

Dzięki stołkowi do seksu takie pozycje, jak na jeźdźa lub odwrócona kowbojka stają się znacznie wygodniejsze, a elastyczne pasy sprawiają, że podczas ruchu w górę i w dół kolana nie są przeciążane.

Każdy mebel jest wyjątkowy na swój sposób i może pozytywnie wpłynąć na jakość życia seksualnego. Systemy ramp i poduszek nie tylko świetnie sprawdzają się podczas zabaw w sypialni, ale pozwalają przenieść erotyczną akcję w miejsca, które dotychczas niekoniecznie sprzyjały igraszkom, np. podłoga w dużym pokoju lub zakosztować pozycji, których wykonanie do tej pory stanowiło wyzwanie.

Ich zaletą jest również to, że są bardzo dyskretne i nikt nie jest w stanie domyślić się, do czego służą. A nawet mała poduszka do seksu może okazać się urozmaiceniem, które umili wiele przesyconych seksem wieczorów i poranków.

okładka wpisu: Liberator

Komentarze zamknięte.
 1. Michał

  15 stycznia 2020 at 08:44

  Taki stołek to chyba bardzo fajna sprawa tylko gdzie go kupić w Polsce?

  • Nx

   15 stycznia 2020 at 09:16

   Widziałam m.in. na Allegro, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „stołek do seksu”.

 2. n

  22 lutego 2018 at 12:17

  Nie na temat, ale jestem ciekawa też opinii blogowej społeczności. Czy ktoś czytał „Sztukę obsługi penisa”, nową książkę wydaną przez Agorę? Nat, może planujesz ją recenzować w najbliższym czasie?

 3. Kamil

  19 lutego 2018 at 15:36

  Ten stołek wygląda interesująco. Czy można taki kupić w jakimś polskim sklepie?