Wiosenne porządki w seksie | Konkurs z Kinky Winky | Wygraj drewniane dildo Eliss

Wiosenne porządki w seksie | Konkurs z Kinky Winky | Wygraj drewniane dildo Eliss

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wykorzystaj nadejście nowej pory roku, aby uporządkować swoje życie seksualne i rozkwitnąć w sypialni! 

konkurs organizowany jest we współpracy z Kinky Winky

Jeżeli podobniej jak ja, niechętnie podchodzisz do fizycznych wiosennych porządków polegających na myciu okien, trzepaniu dywanów i innych tego typu atrakcji, mam dla ciebie znacznie przyjemniejszą alternatywę – wiosenne porządki w seksie.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu życiu seksualnemu rozkwitnąć na wiosnę – niezależnie, czy jesteś obecnie w relacji, poszukujesz jej czy grasz solo!

Wywietrz sypialnię – dosłownie i w przenośni. Otwórz okno, wpuść nieco świeżego powietrza, przewietrz pościel. Jeżeli sypialnia jest głównym miejscem, w którym uprawiasz seks, niech jej wystrój to odzwierciedla! Uporządkuj rzeczy, które mogą wytrącać cię ze zmysłowego nastrojy – mam tu na myśli: ubrania, które jakimś cudem nie trafiły na swoje miejsce, suszące się na kaloryferze skarpetki czy irytująca bzycząca lampka. Następnie zastanów się, co uczyniłoby twoją sypialnię oazą intymności: nowa, przyjemna w dotyku pościel? Przypominający wulwę różowy storczyk? Zapachowa świeca lub kadzidełko? Żarówki emitujące delikatne, ciepłe światło? To, w jaki sposób zaprosisz seks do swojej sypialni, zależy wyłącznie od ciebie!

Więcej o tworzeniu sypialni gotowej na seks przeczytasz tutaj.

Wygospodaruj czas na seksualny self-care. Obok „osiędbania” równie ważne jest „oseksdbanie”. Niestety, funkcjonujemy w kulturze, w której dążenie do przyjemności odbierane jest jako akt samolubny, a seksualna strona życia wciąż bardzo często definiowana jest jako mało ważna. Nie ma we mnie zgody na taki stan rzeczy, dlatego wszystkim osobom, dla których seks jest czymś istotnym, wypisuję receptę na seksualne zadbanie o siebie. Może to być zarówno dbanie poprzez edukację seksualną, prowadzącą do samopoznania soloseksualność, sekspozytywne afirmacje, jak i bardziej przyziemne działania, np. przebadanie się w kierunku wykrywania STI czy pójście na cytologię. Nikt nie zadba o twoją seksualność lepiej, niż ty.

Dowiedz się więcej o seksualnych afirmacjach.

Rozmawiaj o seksie. Nic nie robi tak dobrze życiu seksualnemu, jak otworzenie ust (i akurat nie po to, aby coś w nie włożyć), dlatego rozmawiaj o seksie. Nie musisz dzielić się szczegółami swojego życia intymnego z każdą napotkaną osobą, ale naucz się rozmawiać o seksie z osobami, z którymi go uprawiasz. Dzięki temu będziesz w stanie określić swoje seksualne granice, zapytać drugą osobę, co lubi w łóżku i opowiedzieć jej o swoich upodobaniach, a także przedsięwziać plan działania, kiedy w seksie coś zacznie być nie tak. Na dodatek umiejętność rozmawiania o seksie pomaga wytworzyć znacznie mocniejszą więź z kochankami.

Pozbądź się rozpraszaczy. Większości z nas technologia towarzyszy wszędzie, dlatego warto podjąć świadomą decyzję, by chociaż raz na jakiś czas wyprosić ją z sypialni. Wspomniałam już kiedyś, że nie przepadam za funkcją sterowania gadżetami erotycznymi przy pomocy telefonu, mimo że lubię wszelkie nowinki technologiczne, które chętnie testuję. Ale w moim prywatnym życiu seksualnym? Naaah, wolę nie. Wszystko dlatego, że wiem, jakimi rozpraszaczami w trakcie (solo)seksu mogą być wiadomość od koleżanki, niespodziewany telefon czy powiadomienie o nowym mailu. Utrudniam sobie więc dostęp do telefonu czy laptopa w mojej seksualnej przestrzeni, kiedy mam ochotę na zmysłową sesję w stylu mindfulness.

Wybierz seks- i ciałopozytwność! Podjęcie świadomej decyzji o pracy nad negatywnymi przekonaniami wokół cielesności i seksu to ważny krok. To, jak myślimy i mówimy o seksualności i ciałach ma także wpływ na to, jak podchodzimy do siebie samych. Zastanów się, czy jakieś postawy nie zatruwają twojego życia seksualnego, a jeśli tak – zamień niechęć w uprzejmość. Zarówno względem siebie, jak i ekspresji seksualnych i cielesnych innych osób.

Konkurs | Wygraj drewniane dildo Eliss Namiętność!

Aby jeszcze bardziej uświetnić nadejście wiosny, wspólnie z queer sex shopem Kinky Winky przygotowaliśmy dla was konkurs z wyjątkową nagrodą!

O nagrodzie

Nagrodą w konkursie jest drewniane dildo Namiętność polskiej marki Eliss – to ekologiczna zabawka, niezwykle lekka i wyprofilowana tak, aby zapewnić ciału różne przyjemne atrakcje.

Zobacz całą linię dild Eliss dostępnych w Kinky Winky.

Zadanie

Aby wziąć udział w konkursie, w komentarzu pod tym wpisem odpowiedz na pytanie konkursowe i w odpowiednim polu wpisz często sprawdzany adres email (nie zostanie on upubliczniony).

Pytanie konkursowe: Co planujesz uprzątnąć w swoim życiu seksualnym na wiosnę?

Zgłoszenia konkursowe przyjmuję do 28.03.2019, godz. 23:59. Osoba nagrodzona zostanie poinformowana o wygranej drogą mailową i będzie miała 48 godzin na dostarczenie danych do wysyłki nagrody. Nie ma możliwości wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny lub inny gadżet.

Przystępując do udziału w konkursie, wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych, dokładniej: adresu email, a w przypadku wygranej również imienia i nazwiska, adresu email, numeru telefonu oraz adresu do wysyłki nagrody, a także na przekazanie tychże danych fundatorowi nagrody, sklepowi Kinky Winky. Twoje dane osobowe są przetwarzane wyłącznie do celów realizacji niniejszego konkursu i będą przechowywane do momentu otrzymania twojej prośby o usunięcie komentarza konkursowego. Prośbę o skasowanie komentarza oraz udostępnienie informacji dotyczących twoich danych osobowych przekazanych blogowi proseksualna.pl możesz skierować na adres: [email protected].

okładka wpisu: jill111 via Pixabay; zdj. nagrody: mat. Kinky Winky